Tíha korupčního obvinění bere Olomouci lehkost fotbalového bytí. Přestože hráči svorně tvrdí, že rozvíření aféry ze strany střížkovských Bohemians na jejich výkony nedoléhá, fakta mluví o opaku. Čtyřgólovou porážku ze Sparty dnes umocnil domácí nezdar s Mladou Boleslaví, nad níž přitom Sigma ještě pětatřicet minut před koncem o gól vedla.

Olomoučtí fotbalisté jsou od soboty jako mezi mlýnskými koly. Před aférou nelze utéct, pro média jsou momentálně nejžhavější téma. "Nemáme hroší kůži, nejde na to vůbec nemyslet. Ale v zápase na to nemyslíte. To si platí o všech hráčích, nejenom o mně," tvrdil obránce Tomáš Janotka.

"Hodně nás srazil první gól, který jsme hned potom dostali. Boleslav nás pak dostala pod tlak, přehrávala nás uprostřed hřiště," připustil útočník Pavel Šultes.

Za tým se dnes postavily necelé čtyři tisícovky diváků. Kotel nejvěrnějších fanoušků vyjádřil podporu olomouckým hráčům, zato prakticky celých devadesát minut provolával hanlivé pokřiky na adresu střížkovského bosse Karla Kapra. "Vyjádřili asi většinu našich názorů, myslíme si to samé," ušklíbl se Šultes.

Kapr kauzu odstartoval zveřejněním notářsky ověřených výpovědí čtyř svých fotbalistů, kteří tvrdí, že před závěrečným zápasem loňské sezony jim olomoucký gólman Petr Drobisz nabídl a později i předal úplatek 300 tisíc korun. "Nevím, jestli tohle má zapotřebí někdo dělat. Bohužel to vrhá špatné světlo na Olomouc a my se s tím musíme porvat. Žádná aféra nás nemůže položit," řekl Šultes.

Odpor vůči pražskému klubu byl dnes v Olomouci téměř hmatatelný. Když místní hlasatel oznámil, že střížkovský celek v poločase prohrává s Ostravou 0:2, Andrův stadion si nadšeně zaburácel. A to se Baník v hanácké metropoli vůbec netěší velké oblibě.