I druhý zápas semifinále extraligy pro sebe urvali hokejisté Vítkovic, kteří po napínavém průběhu porazili Slavii 3:1. Pražané opět otevřeli střelecký účet duelu, soupeř ale stejně jako ve čtvrtek výsledek otočil. Druhý bod série pro Ostravany trefil ve 47. minutě francouzský útočník Yorick Treille, v power play výhru zpečetil Juraj Štefanka. Po dvou dnech volna série pokračuje dvěma zápasy v Praze. Třetí duel je na pořadu v pondělí od 18:10.

Domácí bez Svačiny a Pláška, hosté bez Slobody, ale po čtvrtečním debaklu hlavně s druhým gólmanem Furchem v brance. Oba týmy pozměnily sestavy i herní projev. Druhý zápas byl o poznání opatrnější. Vítkovice se tlačily dopředu, ale na žádné velké manévry v útočném pásmu neměly místo.

První třetina bez branek

První šance patřila hostům: Červenka ve 12. minutě skvěle převzal puk na červené čáře a příklepem na rameno z brejku doslova sestřelil Štěpánka. To vítkovický Kvapil zvolil místo síly ve 13. minutě důvtip, chytře se uvolnil přes Žižku, bekhendem už ale v těžké pozici nestihl zacílit síť.

Slavii stav zjevně nevyhovoval a ve druhé části vyšroubovala tempo. Forčekinkem, dohráváním soubojů i lepším pohybem zahnala soupeře do defenzívy. Plod své aktivity sklidila záhy: Havel se lehce přes Trnku uvolnil na střed a švihem zavěsil.

Vítkovice vyrovnaly za 13 vteřin

Opakovala se však historie čtvrtečního střetnutí s tím, že gólová reakce protistrany snad ani nemohla přijít rychleji. Hosté po buly špatně rozebrali hráče, Hruška si narazil se Strapáčem a už po 13 sekundách zblízka proti Furchovi nezaváhal.

Blesková odpověď tentokrát ale Pražany nesrazila. Druhá třetina byla jasně v jejich moci, jenže Sklenář po úniku v oslabení ztroskotal na Štěpánkovi a Roth v přesilovce z ideální pozice mezi kruhy netrefil klec.

Ani dnes Slavii nebylo souzeno. Stačila nepřesnost ve středním pásmu, Treille ve 48. minutě vypíchl puk, protáhl se po pravém křídle a švihem se trefil nad Furchovo rameno.

Vítkovice v závěru šlapaly vodu. Hosté měli fyzicky navrch, hodně času trávili v útočném pásmu, ale bez bez pořádné příležitosti. V poslední minutě kouč Růžička odvolal brankáře. V obrovské příležitosti na vyrovnání neuspěl po Červenkově přihrávce Kůrka, takže Štefanka mohl čtyři sekundy před koncem do prázdné branky zpečetit vítězství domácích.

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Splnili jsme domácí povinnost. Bylo to o oboustranné opatrnosti. Síly ubývají, obě mužstva se snaží hrát ze zabezpečené obrany. My jsme se potýkali s problémy, protože ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit Plášek a Svačina, ale nastoupili mladí hráči a dvě třetiny jsme vydrželi hrát na čtyři pětky. Pak jsme to stáhli na tři, chytlo to větší náboj a dali jsme gól. Udrželi jsme výsledek a to je důležité, protože se ukázalo, že morální síla v mužstvu je."

Jiří Čelanský (Slavia): "Sledovali jsme z obou stran opatrnější zápas. Byl to boj o střední pásmo. Dostali jsme se opět do vedení, ale opět jsme ho nedokázali udržet. Domácí okamžitě kontrovali. Podcenili jsme tam situaci ve středním pásmu, shodou okolností se ještě puk odrazil od brusle a tohle s mužstvem zamává. Po dvou individuálních chybách jsme pak soupeři nabídli jednobrankový náskok. Mrzí nás to, že nevezeme ani jedno vítězství, ale doma se budeme snažit obě utkání vyhrát."

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

Vítkovice Steel - Slavia Praha 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. R. Hruška (Strapáč), 48. Treille, 60. Štefanka (Burger, Krenželok) - 23. Havel (M. Čermák). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 8124.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Kuboš, Trnka - Klimek, Burger, Selingr - Kvapil, Vrána, Treille - Szturc, Štefanka, Krenželok - Ujčík, R. Hruška, Strapáč. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík - Kůrka, Červenka, Vondrka - Svoboda, Holec, Doležal - Havel, V. Růžička ml., M. Čermák - Endál, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.