České moderní pětibojařky Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová skončily šesté v dnešním štafetovém závodě, poslední soutěži na mistrovství světa v čínském Čcheng-tu. Zvítězily Rusky před Francouzkami a Číňankami.

Černá: Medaili jsme nechaly na šermu

Češky nevstoupily do soutěže dobře. Po polovině šermu jim patřila poslední, desátá příčka, ale zlepšeným závěrem se posunuly na průběžné sedmé místo. "Medaili jsme nechaly na šermu. V dalších disciplínách jsme uspěly a o to víc je škoda nevydařeného šermu," řekla Černá spolupracovníkovi ČTK. "Průběh závodu ukázal, že patříme do světové špičky. Kdybychom všechny jako tým lépe zašermovaly, mohly jsme být výš," souhlasila Dianová.

V plavání Češky dosáhly čtvrtého nejlepšího času a parádně jim vyšel parkúr. Každá absolvovala jízdu jen s jedním shozem, což byl druhý nejlepší výsledek a posun na páté místo. Český realizační tým až v závěrečném závodě celého šampionátu našel recept na čínské koně. "Jsou to přírodní koně, a proto se musí jezdit jako srnky," poznamenala jezdecká trenérka Ilona Kopecká.

Grolichová se cítila lépe než před dvěma dny

Do kombinace běhu a střelby Češky vyrazily s minutovým odstupem za prvními Ruskami a 20 vteřin za bronzovou medailí. Té se na prvním úseku přiblížila Dianová, která předala Grolichové na čtvrtém místě. Na posledním úseku však Černá neodolala Leně Schönebornové z Německa, a přestože střílela čistě, tak doběhla až za ní.

Grolichová se v běhu cítila o mnoho lépe než před dvěma dny, kdy se na start smíšené štafety s Ondřejem Polívkou postavila po osmidenním léčení virózy. "Kdyby se běžel mix dnes, tak máme medaili. Skutečně to bylo o mnoho lepší. Škoda. Ale i s holkami jsme si na ni mohly sáhnout. Jen kdybychom lépe šermovaly," uzavřela Grolichová.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist