Hokejisté pražské Slavie prohráli v 15. kole extraligy se Zlínem 0:2 a připsali si pátý domácí nezdar ze sedmi zápasů v této sezoně. Hosté, kteří se Slavií prohráli pětkrát za sebou v základní části a vypadli s ní i ve čtvrtfinále play off minulé sezony, uspěli i díky prvnímu čistému kontu brankáře Tomáše Duby v tomto ročníku.

Hosté se na kluzišti soupeře představili po třízápasové minisérii domácích utkání a od počátku na nich bylo vidět odhodlání ukončit řadu nezdarů proti Slavii. Do první šance se dostal v deváté minutě dorážející Rachůnek, který však nemířil přesně.

Mnohem lépe si vedl o minutu později Balaštík, jenž po přesné Hamrlíkově přihrávce neméně přesně zamířil a trefil se pod horní tyč Kopřivovy branky. Znovuzrozený zlínský střelec se po počátečním trápení v koncovce prosadil pošesté v sedmém zápase.
Druhou brnaku přidal po 43 sekundách druhé části Leška, jenž překvapil gólmana Slavie střelou zpoza branky.

Snížit mohl hned v úvodních sekundách třetí třetiny Svoboda, jenž se ocitl sám před Dubou, ale překonat gólmana nedokázal.

Duel ze dna pro Kladno

Naprázdno vyšli i hokejisté Sparty, kteří prohráli v Kladně 3:1 a nechali posledního soupeře přiblížili se na rozdíl tří bodů. Vagnerplast naplno bodoval ve třetím z posledních čtyř zápasů. Pražané naopak ani v osmém utkání na ledě soupeře v této sezoně nedokázali uspět a mají z duelů venku na kontě jediný bod.

Sparta v šesté minutě otevřela skóre při přesilovce. Ale na Smoleňákovu trefu reagoval o čtyři minuty poté vyrovnáním Kalla. Do vedení dostal domácí v předposlední minutě první periody Eberle. Ve druhé třetině měli navrch hosté, ale převahu brankově vyjádřit nedokázali. Domácí pro změnu v 38. minutě neproměnili trestné střílení, mrzet je to však nemuselo, ve třetí třetině pojistil těsnou výhru v přesilovce pět na tři Mrázek.

Fotbalovým výsledkem 1:0 skončil zápas mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví, který v 22. minutě rozhodl jedinou trefou do sítě Středočechů domácí Hubáček. Poměrem 4:2 skončily hned dva zápasy. Vítkovice porazily Litvínov, Plzeň České Budějovice. Body se dělily v Liberci, kde domácí podlehli Karlovým Varům 3:4 po samostatných nájezdech.

15. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - PSG Zlín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Balaštík (Hamrlík), 21. Leška (Balaštík, Köhler). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2942.

Sestavy:
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Endál, Sklenář - od 21. navíc P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

HC Vagnerplast Kladno - HC Sparta Praha 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kalla (Valský, Bělohlav), 19. Eberle (Stieler, Hovorka), 54. J. Mrázek (Patera, Toman) - 6. Smoleňák (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Souček, Turčan - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 3565.

Sestavy:
Kladno: Falter - Kameš, Drtina, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O'Brien, Salcido, od 21. navíc Zacpálek - Ton, Broš, Bartánus - Kůrka, D. Výborný, Hromas - Kafka, Koreis, Smoleňák - D. Tůma, Karpov, Luňák. Trenéři: Holaň a Volek.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 22. Hubáček (Erat, Zubíček). Rozhodčí: Kubuš, Ország (oba SR) - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:8, navíc Žabka (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:
Brno: Trvaj - Protivný, Stehlík, Houdek, Malec, Mojžíš, Bičánek, Zubíček - Balej, R. Hruška, Dlouhý - Erat, Brabenec, Hubáček - Jakub Svoboda, Huml, Veselý - Pospíšil, Meidl. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Čížek, Duben - Pabiška, Divíšek, Boháč - Loskot, Vrbata, Matějovský - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Kupec, Milroy, Nouza. Trenéři: Tlačil a Gudas.

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 10. Jan Kovář (St. Pierre), 56. Dvořák (P. Sýkora, Straka), 57. Jan Kovář (Vlasák, P. Sýkora), 59. Straka (Vostřák) - 20. R. Pšurný (Kašpařík), 57. Martynek. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 5877.

Sestavy:
Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Dresler, Frolo - Dvořák, Straka, Vlasák - P. Sýkora, Jan Kovář, J. Heřman - Lammers, M. Heřman, Johnson - Stránský, Vostřák, Lev. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Novák, Jank, Tůma, Vydarený - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Kašpařík, R. Pšurný - Mertl, Červený, Martynek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Vak (M. Hořava, Podkonický), 47. Trončinský (Vak), 55. Víšek (Čakajík, Dušek) - 16. Skladaný (Pech), 27. Pech (Sloboda, Skladaný), 49. Sailer (Nosek, Kumstát), rozhodující sam. nájezd Pech. Rozhodčí: Jeřábek, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. Diváci: 5221.

Sestavy:
Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Hunkes, Výtisk, Rýgl, Holub, Derner, Trončinský - Kudrna, Nedvěd, Dušek - M. Hořava, Vak, Podkonický - Jech, Bulíř, Špaček - Víšek, Klimenta. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Karlovy Vary: Mensator (na sam. nájezdy Sáblík) - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Kuběna, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

HC Vítkovice Steel - HC Benzina Litvínov 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Barinka (Burger), 14. Burger (Húževka), 34. Vrána (Klimek, Pohl), 51. Klimek (Pohl, Malík) - 12. Lukeš (V. Hübl, Jenáček), 48. Kubát (Jenáček, Ručinský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3762.

Sestavy:
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Rehák, Voráček - Huna, Burger, Svačina - Ujčík, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Káňa - Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.
Litvínov: Franěk - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Švarný, Kousalík, Gula, Skuhrovec - Lukeš, V. Hübl, Majdan - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Trávníček, J. Černý, Rindoš - Kafan, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.