Hokejové Vítkovice po devíti domácích výhrách v řadě narazily. Přestože domácí v pozici vedoucího týmu extraligy vedli ve 27. kole nad Českými Budějovicemi po první třetině 3:1, hosté pěti góly v rozmezí 22 minut utkání otočili a v Ostravě zvítězili 6:4. Dvěma brankami a asistencí se na tom podílel nejproduktivnější hráč Jihočechů Milan Gulaš.

Budějovice tak v tabulce opět utekly dotírající Slavii, domácí zůstali i přes prohru na prvním místě. Trio Třinec, Pardubice, Liberec jsou však v těsném závěsu za nimi.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovic 4:6 (3:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Strapáč (Klimek, Pohl), 13. Húževka (Tomas), 16. Huna (Malík), 59. M. Hlinka (Klimek) - 15. Červený (Kuchejda), 22. Martynek (Gulaš, Kašpařík), 30. Gulaš (Martynek, Kašpařík), 37. Gulaš (Martynek, Ptáček), 38. Kuchejda (Kolarz), 43. Ptáček (Kašpařík). Rozhodčí: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3056.

Sestavy:
Vítkovice: Málek (38. Šindelář) - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Šedivý, Húževka, Tomas - Huna, Burger, Káňa - Pohl, Strapáč, Klimek - Svačina, J. Sýkora, Szturc - od 41. navíc M. Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Souboj posledního s předposledním zvládlo lépe Kladno

Výsledek odpovídá hře, hra odpovídá postavení v tabulce. I tak by se dal charakterizovat zápas čtrnácté Mladé Boleslavi s třináctým Kladnem. Domácí vedli od 9. minuty brankou Biceka, ve třetí třetině navýšil jejich vedení Kuchler. Za hosty snižoval minutu před koncem Fabuš.

Boleslav se stále nedokázala vzpamatovat z odečtu bodů za chybně vyplněné registrace a prohrála popáté v řadě.

HC Vagnerplast Kladno - BK Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Bicek (Mrázek, Kuchler), 45. Kuchler (Kameš) - 60. Fabuš (Matějovský). Rozhodčí: Šindler, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 1707.

Sestavy:
Kladno: Falter - Kameš, Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Marušák, Macháček, Hay, Chaloupka, Čížek, Jindra - Pabiška, Divíšek, Boháč - Macho, Gajovský, Fabuš - Barney, Vrbata, Bahenský - Loskot, Hrdel, Tvrdík. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

Plzeň otočila derby plné zvratů a porazila Karlovy Vary 5:4

Indiáni vydřeli nad Karlovými Vary vítězství 5:4. Západočeské derby plné zvratů rozhodl ve 42. minutě plzeňský kapitán Martin Straka, jehož tým si tak připsal pátou výhru z posledních šesti zápasů. Energie po první třetině držela vedení 3:1, ale Indiáni během prostřední dvacetiminutovky srovnali.

Plzeň se s odečtem bodů vypořádala lépe než Mladá Boleslav a dokazuje, že předkolo play-off může vybojovat i na ledě.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:4 (1:3, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Jan Kovář (Vostřák, Vlasák) 24. M. Heřman (Slaney), 32. M. Heřman (Lammers, Dvořák), 40. Vostřák (Straka), 42. Straka (Vlasák, Modrý) - 3. Kumstát (Skuhravý), 9. Skladaný (Melenovský, Milan Procházka), 16. Hruška (Dej, Pech), 39. Melenovský. Rozhodčí: Souček, Turčan - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6579.

Sestavy:
Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Diviš, Pitule, Obdržálek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Sloboda, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Sailer, Klíma, Košťál. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Liberec dobyl v nájezdech Zlín a připsal si čtvrtou výhru po sobě

Berani sice vedli po druhé třetině 2:1, ale poté vyrovnal ve 45. minutě Tomáš Klimenta a čtvrtou výhru Bílých Tygrů v řadě za sebou zajistil v nájezdech další útočník Jaroslav Kudrna.

Za domácí opět zářil nestárnoucí Petr Leška, který v 10. minutě pohotovou dorážkou vyrovnával na 1:1. I jeho výkon však stačil pouze k zisku jednoho bodu.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Leška (Linhart), 36. Kubiš - 8. Vak (Derner), 45. Klimenta (Vak, Výtisk), rozhodující sam. nájezd Kudrna. Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3626.

Sestavy:
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Liberec: Vošvrda - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Pavlů, od 21. navíc Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Brabenec zajistil v nájezdech vítězství Komety nad Třincem 4:3

Až proměněný nájezd Kamila Brabence rozhodl o vítězství hokejistů Komety Brno nad Třincem 4:3. Oceláři sice třikrát dotáhli jednobrankový náskok domácích, vítězství ale na svou stranu nestrhli. Kometě výrazně pomohl k vítězství i útočník Marek Kvapil, který vstřelil dva góly.

Třinec tak před vyprodaným Rondem nedokázal využít zaváhání vedoucích Vítkovic a zůstává druhý o dva body za nimi. Má ovšem ještě jeden zápas k dobru.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kvapil (R. Hruška, Veselý), 36. Mojžíš (Brabenec), 47. Kvapil (R. Hruška), rozhodující sam. nájezd Brabenec - 35. Krajíček (Bonk, Varaďa), 43. Hudec (Polák, D. Květoň), 47. Adamský (Peterek, Hrňa). Rozhodčí: Šír, Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy:
Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, Ostrčil - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Dlouhý - Huml, Švaňhal. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Třinec: Vojtek - Lojek, Richter, Krajíček, Seman, Hrabal, Hudec, Zíb - Polák, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, M. Růžička - Hrňa, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.