Český hokejový obránce Jakub Kindl pomohl svým premiérovým gólem v NHL k vítězství Detroitu na ledě St. Louis 4:3 v prodloužení. Kindl v polovině zápasu zvýšil už na 3:0, domácí sice dokázali tříbrankové manko smazat, o výhře Red Wings ale rozhodl v druhé minutě nastavení Darren Helm.

Obrovský podíl na vítězství Detroitu měl také útočník Jiří Hudler, který zaznamenal tři asistence. Hudler přihrál i na vítězný gól, když v druhé minutě prodloužení při akci dva na jednoho předložil puk Helmovi, jenž ranou bez přípravy překonal brankáře Jaroslava Haláka.

Kindl měl při své první trefě v NHL velkou porci štěstí. Při rychlém protiútoku totiž jeho střelu srazil do vlastní branky český zadák v dresu Blues Roman Polák. "Byla to trochu klika. Ale nebudu lhát, mám z toho gólu ohromnou radost," řekl po utkání třiadvacetiletý rodák ze Šumperka, který v zámořské lize odehrál teprve 22 utkání.

Domácí hokejisté byli navzdory porážce spokojeni. "Pokaždé jdete do utkání s tím, že chcete vyhrát a získat dva body. Ale vzhledem k průběhu zápasu je pro nás cenný i ten jeden. Dokázali jsme se obdivuhodně vrátit do zápasu a ukázali jsme, že se nikdy nevzdáváme," uvedl útočník St. Louis T. J. Oshie, který v 32. minutě snížil na 1:3.

Hanzal dal desátý gól

Svůj desátý gól v sezoně vstřelil ve čtvrtek útočník Martin Hanzal a Phoenix díky němu vyhrál v Los Angeles 2:0. Hanzal, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, si připsal vítěznou trefu, když v 29. minutě využil přesilovou hru a dostal svůj tým do vedení 1:0. Druhý gól přidal za dalších 57 sekund Lee Stempniak.

Čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů vybojovalo New Jersey, které porazilo Pittsburgh 2:0. Poprvé po 437 zápasech chyběla v sestavě Penguins obě útočná esa Sidney Crosby s Jevgenijem Malkinem a na výkonu mužstva to bylo výrazně znát. Brankář New Jersey Martin Brodeur čelil jen 23 střelám a rozšířil svůj rekordní počet čistých kont v NHL na 114.

Devils vstřelili obě branky už v úvodní desetiminutovce. Skóre zápasu otevřel 82 sekund po úvodním vhazování Brian Rolston, jemuž do palebné pozice sklepl kotouč Patrik Eliáš a Rolston ranou od modré čáry prostřelil gólmana Brenta Johnsona. Na 2:0 zvýšil v desáté minutě Nick Palmieri.

Bez Crosbyho to nešlo

Crosby, jenž se vyrovnává s následky otřesu mozku, vynechal už sedmý zápas v řadě. Malkin nenastoupil kvůli zranění kolena a ještě před utkáním v New Jersey odletěl zpátky do Pittsburghu. Kouč Dan Bylsma nedokázal odhadnout, kdy se jeden nebo druhý hráč vrátí do sestavy.

Na deset zápasů prodloužili svou vítěznou sérii ve vzájemných zápasech s Atlantou hokejisté Tampy Bay, kteří vyhráli na ledě Thrashers 3:2 po samostatných nájezdech. Ondřej Pavelec v brance domácích dělal, co mohl, zneškodnil 29 střel, dvakrát však na něj v základní hrací době vyzrál nejlepší střelec ligy Steven Stamkos. V penaltovém rozstřelu pak český gólman pustil dva ze čtyř nájezdů, rozhodující proměnil ve čtvrté sérii Dominic Moore.

Skvělou aktuální formu potvrdili hokejisté Nashvillu, kteří i díky jedné asistence Martina Erata zvítězili v Coloradu 5:1 a připsali si devátou výhru z posledních jedenácti zápasů.

Fleischmann má krev na plicích

V sestavě Avalanche chyběl český útočník Tomáš Fleischmann, jenž si před utkáním stěžoval na špatné dýchání. Lékařské testy odhalily plicní embolii a Fleischmann, který po přestupu z Washingtonu patřil k oporám Avalanche, bude muset vynechat zbytek letošní sezony. Trenér Joe Sacco však odmítl, že by zpráva o vážné nemoci jeho tým poznamenali. "Hráči jsou profesionálové. Samozřejmě je velice nepříjemné slyšet takové zprávy o vašem spoluhráči, ale musíme se s tím vyrovnat. Určitě to nemůže být omluva pro nás dnešní výkon," uvedl Sacco.

"Dostali jsme, co jsme si zasloužili," prohlásil Milan Hejduk. "Předvedli jsme otřesný výkon a musíme dnešní zápas rychle hodit za hlavu."

Statistika NHL:

Boston - Buffalo 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 12. Seidenberg, 25. Campbell - 22. McCormick, 31. Gerbe, 46. Vanek, 57. Pominville. Střely na branku: 40:33. Diváci: 17.565.

Toronto - Anaheim 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 46. a 52. Grabovskij, 12. MacArthur, 34. Gunnarsson, 37. Bozak - 8. Sexton, 26. McMillan. Střely na branku: 37:28. Diváci: 19.399.

New Jersey - Pittsburgh 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 2. Rolston (Eliáš), 10. Palmieri. Střely na branku: 20:23. Diváci: 14.890.

NY Islanders - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 26. Grabner - 4. Chimera, 24. Bäckström. Střely na branku: 25:24. Diváci: 9.119.

Philadelphia - Ottawa 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky: 5. a 37. M. Richards, 3. Briere, 48. Hartnell, 52. Van Riemsdyk, 53. Meszároš - 38. M. Michálek, 40. Foligno. Střely na branku: 23:27. Diváci: 19.721.

Atlanta - Tampa Bay 2:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 6. Bergfors, 35. Stewart - 18. a 41. Stamkos (na druhou Kubina), rozh. nájezd Moore. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 31 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta. Střely na branku: 29:31. Diváci: 12.314.

St. Louis - Detroit 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 32. Oshie (R. Polák), 47. Berglund (Sobotka), 55. Backes - 13. Eaves, 28. Bertuzzi (Hudler), 30. Kindl (Hudler), 62. Helm (Hudler). Střely na branku: 29:29. Diváci: 19.150.

Colorado - Nashville 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)

Branky: 57. Duchene - 4. S. Kosticyn (Erat), 17. Franson, 43. Halischuk, 45. Legwand, 50. Wilson. Střely na branku: 33:28. Diváci: 12.638.

Edmonton - Dallas 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 13. Jones, 39. Petry (Šmíd) - 12. Benn, 27. Ribeiro, 33. Neal, 60. Burish. Střely na branku: 32:24. Diváci: 16.839.

Carolina - NY Rangers 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 6. Larose, 15. J. Jokinen, 26. Sutter, 56. Skinner - 52. Prust. Střely na branku: 39:40. Diváci: 15.861.

Los Angeles - Phoenix 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 29. Hanzal, 30. Stempniak. Střely na branku: 36:15. Diváci: 18.118.

Vancouver - San Jose 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 12. H. Sedin - 34. Couture, rozh. nájezd Pavelski. Střely na branku: 37:45. Diváci: 18.860.