Radost z výhry ale hostům kalí zranění Mikea Cammalleriho a Jaroslava Špačka, kteří ze zápasu odstoupili v průběhu první třetiny a do hry se už zpátky nevrátili. Zdravotní stav obou klíčových hráčů Montrealu upřesní klub během pondělí.

Český útočník Aleš Hemský rozhodl vítězným gólem v penaltovém rozstřelu o výhře Edmontonu 2:1 nad Pittsburghem. Pardubický rodák v nájezdu nevymýšlel nic komplikovaného a brankáře Brenta Johnsona překonal střelou nad lapačku. Navíc si Hemský připsal i asistenci u jediné branky Oilers v základní hrací době.

Penguins, kteří se dlouhodobě musí obejít bez svého lídra Sidneyho Crosbyho postihla další citelná ztráta: během rozbruslení se zranil Jevgenij Malkin.

Winnipeg - Montreal 1:5

Branky: 43. Antropov - 4. Cammalleri, 35. Plekanec, 45. Y. Weber (Plekanec), 51. Moen (Plekanec), 53. Pacioretty. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, z 22 střel inkasoval pět branek a úspěšnost zásahů měl 77,27 procenta. Střely na branku: 31:22. Diváci: 15 004. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:3.

Edmonton - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech

Branky: 56. Nugent-Hopkins (Hemský), rozhodující nájezd Hemský - 4. Letang. Střely na branku: 35:34. Diváci: 16 839. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0.