Jen jedenáct minut strávil v brance Washingtonu brankář Michal Neuvirth, který popáté za sebou dostal přednost před Tomášem Vokounem. V duelu s Buffalem inkasoval tři góly ze šesti střel a už v polovině první třetiny se poroučel na střídačku.

Vokoun tři minuty po nástupu na led rovněž inkasoval, a přestože pak už žádnou střelu nepustil, náskok 4:0 po první třetině hráčům Buffala bohatě stačil, aby nakonec dokráčeli k vítězství 4:2. Hosté totiž snížili až v poslední minutě druhé třetiny, druhou branku pak přidal v 50. minutě Alexander Ovečkin.

Neuvirth poprvé kapituloval už po 51 sekundách hry, kdy Sabres využili přesilovou hru poté, co už v deváté sekundě putoval na trestnou lavici obránce Roman Hamrlík za vyhození kotouče mimo hřiště. "To ovlivnilo celý zápas," řekl trenér Buffala Lindy Ruff. "Rychle jsme se dostali do vedení a i díky tomu jsme měli začátek zápasu z říše snů."

Brankou a přihrávkou pomohl k výhře Colorada nad Minnesotou český obránce Jan Hejda, který vstřelil gól v 51. minutě zápasu. O tři minuty později nahrál T. J. Galiardimu a přispěl k vítěznému skóre 4:2.

"Cítil jsem, že je tam díra a že bych tam mohl dostat přihrávku. Tak jsem si tam najel. Jsem rád, že jsem neminul branku," popsal Hejda svůj čtvrtý přesný zásah v sezoně.

O tři minuty později se pak podílel i na čtvrtém gólu, když v obranném pásmu vypíchl kotouč, toho se zmocnil spoluhráč T. J. Galiardi, projel s ním celé kluziště a nakonec zavěsil nenápadnou střelou přes hlouček clonících hráčů.

Avalanche tak prodloužili na pět zápasů vítěznou sérii, kterou započali čtyřmi výhrami před vánočními svátky na domácím hřišti, Minnesota si naopak připsala sedmou porážku v řadě.

Minnesota - Colorado 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 10. Bouchard, 33. Clutterbuck - 31. O'Reilly, 39. Landeskog, 51. Hejda, 54. Galiardi (Hejda). Střely na branku: 22:32. Diváci: 19.290.

Buffalo - Washington 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)

Branky: 1. Pominville, 4. Ellis, 12. Ehrhoff, 15. McNabb - 40. Hendricks, 50. Ovečkin. Střely na branku: 23:22. Diváci: 18.690.

NY Rangers - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 26. a 47. Hagelin, 58. Gáborík. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.200.

Carolina - New Jersey 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky: 12. B. Sutter, 28. T. Ruutu, 38. A. Stewart, 60. C. Ward - 53. Clarkson, 58. Henrique. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.121.

Nashville - Detroit 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 58. Blum - 11. a 46. Filppula, 33. Dacjuk, 34. Cleary. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.113.

Chicago - Columbus 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 29. a 36. Stalberg, 25. Sharp, 56. Marián Hossa - 44. Wisniewski. Střely na branku: 22:38. Diváci: 21.645.

St. Louis - Dallas 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Branky: 9. a 60. C. Stewart, 27. Cracknell, 40. Arnott, 47. Gračev - 25. Ribeiro, 48. Nystrom (Dvořák), 55. Ryder. Střely na branku: 38:23. Diváci: 18.842.

Los Angeles - Phoenix 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky: 5. Scuderi, 14. B. Richardson, 42. Mitchell, 48. Brown - 6. a 34. Torres, 48. Langkow. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.118.

Vancouver - Edmonton 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky: 4. a 17. Ebbett, 9. D. Sedin, 32. Burrows, 44. Kesler - 31. Eberle, 33. R. Smyth, 46. Potter. Střely na branku: 26:21. Diváci: 18.890.

San Jose - Anaheim 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky: 20. Pavelski, 28. McGinn - 3. Sbisa, 24. Ryan, 33. Cogliano. Střely na branku: 38:23. Diváci: 17.562.