Český brankář Tomáš Vokoun byl v sobotním utkání NHL hlavním strůjcem výhry Washingtonu 3:0 na ledě Montrealu. Karlovarský rodák kryl všech třicet střel soupeře, připsal si třetí nulu sezony a stal se první hvězdou zápasu.

Hosty nasměroval k vítězství gólem v úvodní třetině Dennis Wideman, další zásahy přidali ve třetí části Matt Hendricks a Alexander Sjomin.

Český útočník Martin Erat figuroval u všech tří branek Nashvillu, když se jednou trefou a dvěma asistencemi podílel na výhře týmu 3:1 nad St. Louis.

Predators získali rozhodující náskok už v první třetině, kdy nejdříve Erat otevřel skóre střelou nad lapačku Jaroslava Haláka a vedení domácích následně zvýšil Mike Fisher.

Hosté v závěrečné třetině ještě utkání zdramatizovali, ale při závěrečné powerplay dal výsledku definitivní podobu Sergej Kosticyn.

Čeští hokejisté Jaromí Jágr a Jakub Voráček si shodně připsali jeden gól a asistenci, čímž ale jen zmírnili v poslední třetině prohru Philadelphie s New Jersey na 4:6.

Hostující Devils už totiž po necelých 29 minutách vedli šestibrankovým rozdílem, ke kterému dvěma asistencemi přispěl i Patrik Eliáš.

Výsledky NHL:

Boston - Pittsburgh 1:2, Philadelphia - New Jersey 4:6, Montreal - Washington 0:3, Colorado - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech, Ottawa - Toronto 0:5, Carolina - Los Angeles 2:1, Tampa Bay - Florida 6:3, Nashville - St. Louis 3:1, Dallas - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech, Phoenix - San Jose 5:3, NY Islanders - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech, Edmonton - Detroit 5:4 po sam. nájezdech.