Hokejový útočník Milan Michálek přispěl v NHL dvěma góly a jednou asistencí k výhře Ottawy nad Washingtonem 5:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V obou případech překonal v brance Capitals Tomáše Vokouna, a výrazně se tak podílel na tom, že český gólman ve druhém utkání v řadě střídal.

Zatímco v minulém duelu s Carolinou (0:5) se Vokoun poroučel na střídačku už po pěti minutách, tentokrát vydržel na ledě polovinu zápasu. Během 32 minut se mu však nevedlo o moc lépe, když z jedenácti střel čtyřikrát inkasoval.

V 10. minutě ho poprvé po Michálkově přihrávce překonal jednadvacetiletý bek Erik Karlsson, který si připsal ještě dvě asistence a s 60 body bezkonkurenčně vévodí kanadskému bodování obránců. O pět minut později přidal Michálek druhý gól, v úvodu druhé třetiny pak český útočník využil přesilovou hru a svou 27. trefou v sezoně zvýšil na 3:0.

Poté, co v úvodu 33. minuty Chris Phillips prostřelil Vokouna počtvrté, přepustil reprezentační gólman místo svému krajanovi Michalu Neuvirthovi. Ten ve zbytku utkání udržel čisté konto, pátý gól přidali domácí v předposlední minutě do prázdné branky při power-play Capitals.

Důležité vítězství vybojovali hokejisté Colorada, kteří porazili 4:1 Los Angeles, a přiblížili se tak svému soupeři na osmém místě tabulky Západní konference na rozdíl pouhých dvou bodů. Dvěma góly pomohl Avalanche k vítězství útočník Paul Stastny.