První závod české stáje Moto FGR v kategorii Moto3 v Kataru skončil fiaskem. Nizozemský jezdec Jasper Iwema si sice v kvalifikaci vyjel solidní sedmnácté místo, na startu závodu si ale těsně před zhasnutím světel vypnul omylem motorku.
"Po objetí zahřívacího kola a čekání už jen na světla přišla jezdcova fatální chyba, kdy při konečném dotahování spojky zavadil o vypínač a vypnul tak motorku," říká šéfmechanik české stáje Igor Králík. Iwema sice zvedl ruku, aby dal pořadatelům znamení, že něco není v pořádku. Start ale přerušen nebyl a po opětovném natoční motoru s pomocí mechaniků vyrazila česká motorka do závodu s minutovou ztrátou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





