Čeští hokejisté dokázali vyřadit obávaného soupeře ze Švédska, když na ledě spolupořádající země zvítězili 4:3 zásluhou gólu Milana Michálka půl minuty před koncem utkání. V české bráně dostal před Jakubem Štěpánkem přednost jeho jmenovec Kovář, jenž inkasoval pouze třikrát. Češi se v semifinále střetnou se Slovenskem.

Švédové měli lepší vstup do utkání, dokázali si vytvořit tlak a také šli do vedení. Na začátku osmé minuty se vymotal zpoza brány Loui Eriksson a našel skulinku mezi Kovářovými betony. Od té doby se ale Češi výrazně zlepšili a byli i gólově odměněni. Nakládalovu pobídku totiž Petr Nedvěd přesnou tečí namířil do Fasthovy branky.

A do první sirény se čeští hráči radovali ještě jednou z obdobné situace. Michálek využil chyby ve švédské rozehrávce a nasměroval puk na hůl Jiřího Novotného, od níž se se štěstím odrazil do domácí klece.