Oštěpař Vítězslav Veselý se stal mistrem Evropy. V Helsinkách dnes zvítězil výkonem 83,72 metru a získal první medaili pro českou výpravu. Svěřenec světového rekordmana Jana Železného porazil o 49 centimetrů druhého Valerije Iordana z Ruska, překvapení soutěže.

Veselý přijel do Finska jako první muž letošních světových tabulek s výkonem 88,11 metru a roli favorita potvrdil. Ve středeční kvalifikaci se sice trápil a postup do finálové dvanáctky zachránil až posledním hodem 79,09 metru, dnes však od druhé série v soutěži vedl. Ve finále předvedl pouze dva hody za 80 metrů, první velká medaile v kariéře mu však neunikla.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se