Čeští tenisté ziskem "salátové mísy" navázali na triumf československého týmu z roku 1980, který tehdy v Praze v Holešovicích porazil Itálii. Všichni členové tehdejší čtveřice, tedy Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Jan Kodeš a Pavel Složil, finálový víkend sledovali v zaplněné O2 Areně.

O tři body v duelu se Španěly, kterým v celé letošní sezoně chyběl čtvrtý hráč světa Rafael Nadal, podělili Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem. Oba porazili ve dvouhrách Almagra a v sobotu spolu ovládli také čtyřhru. Nestačili jen na Davida Ferrera, s tím v pátek jasně prohrál Štěpánek a dnes i Berdych po setech 2:6, 3:6, 5:7.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se