Čeští tenisté ziskem "salátové mísy" navázali na triumf československého týmu z roku 1980, který tehdy v Praze v Holešovicích porazil Itálii. Všichni členové tehdejší čtveřice, tedy Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Jan Kodeš a Pavel Složil, finálový víkend sledovali v zaplněné O2 Areně.
O tři body v duelu se Španěly, kterým v celé letošní sezoně chyběl čtvrtý hráč světa Rafael Nadal, podělili Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem. Oba porazili ve dvouhrách Almagra a v sobotu spolu ovládli také čtyřhru. Nestačili jen na Davida Ferrera, s tím v pátek jasně prohrál Štěpánek a dnes i Berdych po setech 2:6, 3:6, 5:7.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










