Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta v souvislosti s korupční kauzou požádal o pomoc UEFA. Evropská fotbalová unie mu poskytne konzultace, ve hře je i disciplinární inspektor. Šéf českého fotbalu se tak rozhodl kvůli velkému tlaku, který v kauze vytváří zejména majitel podezřelé Viktorie Plzeň Tomáš Paclík. Pelta to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

"Navštívil jsem UEFA a požádal jsem Emília Garcíu (člen disciplinární komise UEFA) o pomoc. UEFA nám chce pomoci ve věci konzultace a zvažuje i personální pomoc v osobě disciplinárního inspektora. Z kraje příštího týdne by mělo být jasnější, jak s námi budou spolupracovat," řekl Pelta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se