Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta v souvislosti s korupční kauzou požádal o pomoc UEFA. Evropská fotbalová unie mu poskytne konzultace, ve hře je i disciplinární inspektor. Šéf českého fotbalu se tak rozhodl kvůli velkému tlaku, který v kauze vytváří zejména majitel podezřelé Viktorie Plzeň Tomáš Paclík. Pelta to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
"Navštívil jsem UEFA a požádal jsem Emília Garcíu (člen disciplinární komise UEFA) o pomoc. UEFA nám chce pomoci ve věci konzultace a zvažuje i personální pomoc v osobě disciplinárního inspektora. Z kraje příštího týdne by mělo být jasnější, jak s námi budou spolupracovat," řekl Pelta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










