Letošní rok nezačal pro skotského tenistu Andyho Murrayho dobře, když v lednovém Australian Open neprošel počtvrté v řadě přes grandslamové semifinále. Nakonec se ale z roku 2012 stal ten nejlepší v kariéře pětadvacetiletého hráče. A to především díky spolupráci s Ivanem Lendlem.
Ten měl co dělat, aby po nevydařeném turnaji na začátku roku Murrayho efektivně povzbudil. Podařilo se mu to ale na jedničku a rodák z Glasgow pak vyhrál londýnské olympijské hry a v září i pak svůj první grandslamový titul na americkém US Open, čímž se stal prvním Britem od roku 1936, který na jednom ze čtveřice nejslavnějších turnajů uspěl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










