Letošní rok nezačal pro skotského tenistu Andyho Murrayho dobře, když v lednovém Australian Open neprošel počtvrté v řadě přes grandslamové semifinále. Nakonec se ale z roku 2012 stal ten nejlepší v kariéře pětadvacetiletého hráče. A to především díky spolupráci s Ivanem Lendlem.

Ten měl co dělat, aby po nevydařeném turnaji na začátku roku Murrayho efektivně povzbudil. Podařilo se mu to ale na jedničku a rodák z Glasgow pak vyhrál londýnské olympijské hry a v září i pak svůj první grandslamový titul  na americkém US Open, čímž se stal prvním Britem od roku 1936, který na jednom ze čtveřice nejslavnějších turnajů uspěl.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se