"Budeme se snažit, aby Davis Cup lákal co nejvíc těch nejlepších, možná sáhneme v budoucnu i ke změně formátu soutěže," tvrdil v Praze během loňského finále prezident Mezinárodní tenisové federace Francesco Ricci-Bitti.

Zatím Davis Cup běží stejně jako dosud a pro první kolo se může ITF pochválit, i když nemusí znát přesný důvod toho, proč je pro nejlepší tenisty atraktivnější. Zatímco loni do něj nastoupilo deset tenistů z první dvacítky žebříčku, letos nechybí dvanáct na žebříčku nejvýše postavených hráčů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se