Jaromír Jágr se po problémech se zády vrátil do sestavy hokejistů Dallasu, ale k další výhře výhře v NHL jim nepomohl. Tu zařídil soupeřům z Columbusu, kteří po čtyřech porážkách vyhráli 2:1, další český hokejista Václav Prospal. Naopak Dallas po slibném prohrál třetí zápas za sebou.

Prospal potěšil Columbus

Sedmatřicetiletý Prospal, jenž byl vyhlášen první hvězdou večera, se prosadil ve 42. minutě, když střelou z nulového úhlu nachytal do té doby skvěle chytajícího brankáře Kariho Lehtonena. Dokonal tak obrat v utkání, v němž hostující Stars vedli od 25. minuty 1:0.

"Můžeme vyhrávat, jedině když budeme v každém zápase podávat týmový výkon jako dnes," prohlásil Prospal a ke svému gólu řekl: "Jednou za čas to tam takhle spadne. Je skvělé, když to znamená dva body."

V sestavě Dallasu se poprvé objevil Jamie Benn, s nímž klub před pár dny podepsal mnohamilionovou smlouvu na pět let, a asistoval u jediného gólu, který v přesilové hře vstřelil Philip Larsen. Benn hrál ve formaci s Jágrem, jenž po problémech se zády, kvůli nimž vynechal předchozí utkání, odehrál 17 minut a 46 vteřin.

Stars šestkrát ubránili oslabení, ale trenér Glen Gulutzan výkon kritizoval. "Místo abychom využili psychické výhody, odklonili jsme se od našeho plánu a začali jsme soupeři zbytečně odevzdávat puky," řekl.

Krejčí završil nápor Bostonu

David Krejčí rozhodl přestřelku mezi Bostonem a Carolinou, když v 59. minutě zakončil ranou do prázdné branky velký nápor Bruins a zlomil nerozhodný stav 3:3. Krejčí, který předtím přihrál na druhý gól, dal první gól v sezoně.

Boston si tak připsal čtvrté vítězství z pěti zápasů, přičemž ještě neprohrál v základní hrací době. "Poučili jsme se z minulé sezony, kdy jsme měli špatný začátek," poznamenal Krejčí. "Letos jsme začali lépe připraveni. Ve zkrácené sezoně je začátek velice důležitý, získali jsme devět z deseti bodů, což je skvělé."

Gólem se podílel na výhře svého týmu také Aleš Hemský, jehož Edmonton porazil 4:1 Colorado. Hemský v 16. minutě otevřel skóre zápasu v přesilové hře, v níž Oilers vstřelili všechny čtyři branky.

"Myslím, že soupeř měl velký problém s naší rychlostí," prohlásil trenér Edmontonu Ralph Krüger. "Pokud budeme předvádět svižný hokej jako v první a v druhé třetině, budeme každému týmu silným soupeřem. Doufám, že si to hráči zapamatují," dodal.

Druhou výhru v sezoně vybojovali hokejisté Phoenixu, kteří porazili 4:0 Nashville. Premiérové čisté konto vychytal brankář Chad Johnson, který zneškodnil všech 21 střel Predators.

Carolina - Boston 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: 15. McBain, 38. Skinner, 39. E. Staal - 4. Marchand, 7. Chára (Krejčí), 36. Horton, 59. Krejčí, 60. Seguin. Střely na branku: 32:38. Diváci: 17.190.

Columbus - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 38. Dorsett, 42. Prospal - 25. Larsen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 10.475.

Edmonton - Colorado 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Hemský, 19. Eberle, 30. Horcoff, 60. Jakupov - 48. Parenteau. Střely na branku: 27:38. Diváci: 16.839.

Phoenix - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 4. Vermette, 37. Korpikoski, 52. Johnson, 56. Yandle (Vrbata). Střely na branku: 25:21. Diváci: 8.581.

Los Angeles - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 36. a rozh. nájezd Jeff Carter, 60. Vojnov - 14. Kassian, 25. Burrows. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.344.