Těžká práce za záchranu Baníku Ostrava pokračuje, přesto jeho předseda a spolumajitel Petr Šafarčík může říct: „Ekonomicky je na tom Baník určitě mnohem lépe než před rokem.“ Právě před necelým rokem změnil ostravský klub majitele, Tomáše Peteru vystřídali v čele Baníku Libor Adámek s Šafarčíkem.

Odhadovalo se, že dluhy Baníku se pohybují okolo 100 milionů korun. „Z auditu ale vyšlo, že ty dluhy byly ještě vyšší,“ říká v rozhovoru pro IHNED.cz Šafarčík. „Nechci, aby to vyznělo neskromně. Ale když mi o svátcích přistály na stole výsledky finančního auditu a předběžné výsledky hospodaření, tak musím říct, že kdyby nedošlo ke změně, Baník by už dnes nebyl,“ dodává Šafarčík.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se