Karel Abraham a Lukáš Pešek mají za sebou první první testovací jízdy s ostatními účastníky mistrovství světa kategorie MotoGP. Abraham, který už odjezdil dvě sezony v královské třídě, byl o 1,3 sekundy rychlejší než nováček mezi elitou Pešek.

Po ukončení spolupráce s Ducati zatím Abraham testuje na motocyklu ART s motorem první generace. Na druhé testy v Sepangu by měl mít připraven výkonnější motor.

„První dojem z motorky byl skvělý, což je hrozně důležité. Ke konci jsme sice měli nějaké problémy, ale to je dané i tím, že jsme hodně věcí v průběhu dne měnili, abychom toho stihli vyzkoušet co nejvíc,“ uvedl v tiskové zprávě Pešek, jenž absolvoval 54 kol a to nejrychlejší zvládl za 2:05,694.

Nejlepší čas s motocyklem specifikace CRT, který mají k dispozici oba čeští závodníci, zajel Španěl Aleix Espargaro (2:03,782). „Na výsledek se teď nemá smysl koukat, pokud má každý motorku v jiné fázi vývoje. Rozdíl v motorech určitou roli hraje, ale nebudu na to spoléhat. Rok, který na ART odjezdili Espargaro s De Punietem, je jednoznačně jejich výhoda, kterou musím smazat,“ řekl Abraham.

Pešek absolvoval už v pondělí neoficiální testy, ale kvůli dešti a potížím s motorem odjezdil jen 19 kol. Dnes jich zvládl 46, jeho nejrychlejší čas byl 2:07,015. Za nejrychlejším Španělem Danim Pedrosou zaostal zhruba o šest sekund.

„Měli jsme trochu potíže s motorem, který přestal fungovat hned v úvodu testů, a pak se situace opakovala ještě jednou. Odpoledne jsem tedy kroužil, co to šlo,“ uvedl Pešek, který se vrátil do mistrovství světa po dvouleté pauze v barvách italského týmu IodaRacing.

„Jsem celkem spokojený. Zatím se s motocyklem stále sžívám a nepracuji na nastavení, i když jsem malé změny přece jenom udělal. Hodně pracujeme na nové elektronice. Zatím nám nefunguje kontrola trakce, takže máme co zlepšovat,“ dodal Pešek.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist