V hokejové extralize jde do tuhého. V boji o play-off se Litvínov výhrou nad Pardubicemi po nájezdech udržel na poslední šesté příčce, která znamená přímou účast. Litvínovský náskok před sedmým Kladnem, jejichž naděje na body doslova "rozstřílel" Třinec ve druhé třetině, se zvětšil na čtyři body.

Vedoucí Plzeň prohrála v samostatných nájezdech v Brně, první příčku však nadále bezpečně drží. Na osmé místo se posunuly díky výhře nad Chomutovem hokejisté Českých Budějovic.

Třinec vzdálil Kladno od play-off

Kladnu se po debaklu v Třinci vzdaluje vytoužená šestá příčka. Hokejisté Třince, kteří za sebou měli sérii čtyř porážek, zlomili odpor Kladna ve druhé třetině, gólem na 4:2. Soupeř jim pak dovolil aby vyrovnali svou nejvyšší výhru v sezoně. Dva góly a přihrávku zaznamenal Jiří Polanský, třikrát se Oceláři trefili v přesilových hrách.

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 7:2 (2:2, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Polanský (Adamský, M. Růžička), 10. Hrňa (Matuš, Hrabal), 23. D. Květoň (Rákos, Orsava), 33. Hrabal (M. Růžička, Zíb), 36. Adamský (Polanský, Lojek), 39. Polanský (M. Růžička, Klouček), 41. Zíb (Hrabal, Rákos) - 9. Valský (Kuchler, Kameš), 18. D. Růžička (Lukáč, M. Látal). Rozhodčí: Fraňo, Mikula - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 3363.

Třinec: Hamerlík - Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - Orsava, Rákos, D. Květoň - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.

Kladno: Chábera (41. Cikánek) - L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, od 42. navíc Macholda, Drtil - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda - od 42. navíc Obdržálek, Dalecký, Strnad. Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Vyprodané Rondo si smlslo na Plzni

Vedoucí tým extraligy, plzeňští Indiáni, přilákal do brněnské haly Rondo vysokou návštěvu. Před vyprodaným se soupeři přetahovali o vedení. V normální hrací době skončil zápas 2:2 a protože nerozhodlo ani prodloužení, šlo se na nájezdy. V nich byl úspěšný jediný hráč - domácí Tomáš Svoboda. Brno se tak raduje z vítězství, Plzeň ale nadále vede.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. T. Svoboda (Dlouhý), 49. J. Hruška (L. Čermák), rozhodující nájezd T. Svoboda - 39. Jan Kovář (Pletka, St. Pierre), 41. Pletka (Kratěna, Slovák). Rozhodčí: Homola, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:10, navíc Dlouhý - St. Pierre oba 10 min., Frolo 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Trvaj - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec - H. Zohorna, L. Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, Lušňák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Holec - Burian, Koreis, Dočekal. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, Mozík - Vampola, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Balej - Hollweg, Dvořák, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, Špaček a Pejchar

Sparta vedla, ale nakonec veze jen bod

Hokejisté Zlína na třetím místě odrazili blížící se Spartu, která nevyužila šanci zahustit boj o druhé místo. Dva body tak má nyní na svého pražského rivala - Slavii. Sparta ve Zlíně sice v poslední třetině šla do vedení, ale Balaštík dokázal vyrovnat a Honejsek v nastaveném čase rozhodl o vítězství Zlína.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Balaštík (Holík, Čech), 62. Honejsek - 48. Tenkrát (Forman, J. Hlinka). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Blümel, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5177.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Sparta Praha: Pinc - Sičák, Milam, Krstev, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, od 21. navíc Hunkes - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Broš, Hovorka, Bahenský - Jánský, Přibyl, I. Rachůnek - D. Kočí, Simon, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Postup na osmé místo, ale šesté je daleko

Hokejisté Českých Budějovic využili domácího prostředí v utkání s posledním celkem tabulky, který však v předchozích třech zápasech zvítězil. I tentokrát urputně vzdoroval a do 49. minuty byl stav 0:0. Jihočeský celek pak ale dvěma góly rozhodl a postoupil na osmé místo v tabulce. To mu však zatím zvyšuje jen naději na místo v předkole, protože šesté příčka je ještě hodně daleko.

HC Mountfield České Budějovice - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 49. L. Květoň (Langhammer, Ptáček), 51. Ptáček (Dej). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4085.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Luňák, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Knotek, Červený. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rutta, Macháček, J. Stehlík, Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Kůs, T. Káňa. Trenéři: Čelanský a Skořepa.

Kanonáda ve druhé třetině rozhodla

Hokejisté Karlových Varů dál živí naději na místo v předkole play-off. Přiblížit se jim ho podařilo zejména díky kanonádě ve druhé třetině, kterou vyhráli 6:0. Vítkovice sice místo v předkole zatím drží, ale zuby nehty. A jestli budou podávat podobné výkony, tak budou mít s jeho udržením velké problémy.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 8:3 (2:1, 6:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. J. Drtina (Zaťovič, Prošek), 13. Doležal (Grman), 26. Zaťovič (Kumstát), 30. V. Polák (Skladaný, Pohl), 31. Skuhravý (J. Látal, Bicek), 32. Zaťovič, 35. V. Polák (Pohl), 38. Grman (Pech, Kumstát) - 2. Kudělka (J. Káňa), 42. Huna (Roman, Svačina), 60. Bartánus (Rehák, R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Polák - Pešek, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Diváci: 3069.

Karlovy Vary: Závorka - J. Drtina, Prošek, Gulaši, Grman, J. Látal, Kloz, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, V. Polák, Skladaný - Bicek, Skuhravý, Doležal - Košťál, Vachovec, Zucker - Roman Vlach. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Vítkovice: Málek (31. Šindelář) - Barinka, Kudělka, Voráček, Malík, R. Stehlík, Lučka, Rehák, L. Kovář - Húževka, Burger, Klimek - Svačina, Roman, Huna - Strapáč, R. Hruška, Ujčík - J. Káňa, Szturc, Bartánus. Trenéři: Oremus a Svozil.

V nájezdech rozhodl Hübl

Litvínov v základní hrací době dvakrát vedl, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat - naposledy v předposlední minutě. Ovšem touhu Pardubic po dalším bodu jim v samostatných nájezdech zrušil Hübl.

HC Verva Litvínov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Ručinský (Kubát, Hübl), 49. Lukeš, rozhodující nájezd Hübl - 22. Rolinek, 58. Somík (Cetkovský). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Pouzar, Jelínek. Vyloučení: 11:10, navíc Rapáč - T. Zohorna oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3816.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Trávníček. Trenéři: Jeřábek a Rosol.

Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Endál, T. Zohorna, Rolinek - Tybor, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

1. HC Škoda Plzeň 47 21 9 6 11 151:114 87
2. PSG Zlín 47 22 6 5 14 139:121 83
3. HC Slavia Praha 46 20 9 3 14 124:103 81
4. HC Oceláři Třinec 46 22 5 4 15 179:139 80
5. HC Sparta Praha 47 22 5 3 17 157:135 79
6. HC Verva Litvínov 47 18 8 5 16 146:134 75