Neobvyklý krok udělal Ruský fotbalový svaz. Zavedl totiž zvláštní daň pro kluby, které angažují zahraniční trenéry. Prvoligový tým bude muset od 1. června za kouče, jenž není ruským občanem, zaplatit jednorázový poplatek pět milionů rublů (3,15 milionu korun). Druholigové kluby polovinu.
Šéf Ruské fotbalové unie (RFU) Nikolaj Tolstych uvedl, že pravidlo se bude vztahovat i na trenéry, kteří budou mít dvojí občanství. Peníze mají jít na rozvoj mládežnického fotbalu v Rusku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











