Nejvyšší liga motocyklových závodů odstartovala sezonu v Kataru. Nedělní první Velká cena nového ročníku světového šampionátu jen potvrdila, že rekordman seriálu Valentino Rossi po návratu k Yamaze opět bude patřit k favoritům na titul, když po stíhačce v závěru vystoupal až na druhé místo za suverénním Jorgem Lorenzem. Ovšem česká stopa v Kataru zůstala hodně nevýrazná.

Karel Abraham spadl hned v prvním kole a druhý český jezdec v královské třídě šampionátu Lukáš Pešek dojel svůj první závod mistrovství světa, do něhož se vrátil, po dvou letech paběrkování v jiných soutěžích, osmnáctý - poslední ze závodníků, kteří v nejsilnější kubatuře závod dokončili. A Jakub Kornfeil v nejslabší třídě Moto3 své vysoké ambice dlouho potvrzoval, ale po problémech s technikou skončil dvaadvacátý.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se