Druhý den testování oficiální testování motocyklů závodníků, kteří se chystají na světový šampionát v MotoGP dopadl z dvojice českých jezdců lépe pro Karla Abraham. Ten v malajsijském Sepangu odjel 54 kol a úterní maximum si vylepšil o víc než půl vteřiny, zatímco Lukáš Pešek si sedl na motorku až na čtrnáct kol v závěru dne, kdy už pršelo.

Abraham si časem sice polepšil, jenže náladu mu kazily brzdy. "Jsem trochu naštvaný. Dobré byly jen první dva výjezdy, pak jsem ale nebyl schopný dostat se pod časy z nich. Najezdil jsem čtyřiapadesát kol a nejlepší čas zajel ve dvanáctém z nich. To není dobré. Jsme pomalí na brzdách a to mě štve," uvedl v tiskové zprávě.

Pešek, jehož tým IodaRacing Project má kvůli poruše stále k dispozici jen jednu motorku, odkroužil dnes v Malajsii jen čtrnáct kol, protože tým Came IodaRacing Project dal přednost Danilu Petruccimu.

"Na motorku jsem sedl až hodinu před koncem testu a to už pršelo. Takže to bylo jen takové kroužení po trati. Škoda, protože nám utekl další den. Pro mě je v tuto chvíli důležité každé kolo, takže dnes jsem hodně zklamaný,“ uvedl Pešek, který tak zajel nehorší čas ze všech osmadvaceti jezdců.

Nejrychlejší byl vicemistr světa Španěl Dani Pedrosa, Abraham zajel 22. čas (2:05,028). Šampionát začne 7. dubna v Kataru

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist