V době, když Lukáš Pešek už spíš jen doufal, že dostane šanci navázat na své výkony v kubatuře do 125 ccm, v níž před lety šestkrát stál na stupních vítězů, přišlo šťastné rozuzlení. Sedmadvacetiletý závodník po dvou letech úplně mimo šampionát podepsal smlouvu s italským týmem IodaRacing, za nějž má jet královskou třídu šampionátu MotoGP.

Opět bude spolupracovat s Giampierem Sacchim, pod jehož vedením úspěšně závodil ve třídě do 125 ccm v továrním týmu Derbi.

"Společně jsme napsali spoustu krásných stránek v týmu Derbi. Teď nás čeká těžký úkol, ale jsem si jistý, že Lukáš má na to, aby se prosadil i v nejvyšší třídě," uvedl Sacchi.

Pražský jezdec tuší, do čeho jde. "Za tuto příležitost jsem velmi šťastný. Nečeká mě nic snadného, v MotoGP jezdí nejlepší piloti světa. Je to pro mě velký krok, ale udělám vše, abych dosáhl nejlepších výsledků," uvedl na webu týmu.

 

IodaRacing hledal druhého jezdce k Danilu Petruccimu poté, co se nedohodl na spolupráci s dalším Italem Roberto Rolfem, který se rozhodl věnovat supersportům. Krachla i jednání s Australanem Chrisem Vermeulenem. Podle zahraničních webů bylo hlavním důvodem, že Vermeulen by nepřinesl do týmu požadovaných 220 000 eur (5,5 milionu korun). Tuto částku by měl údajně zaplatit Pešek.

Český jezdec vypadl ze světového šampionátu v průběhu sezony 2010, kdy předčasně skončila jeho spolupráce s italským týmem Matteoni ve třídě Moto2. Letos startoval se supersportem a superbikem. Nejprve ve světovém šampionátu, poté v německém seriálu IDM.

Česká republika tak bude mít ve startovaní listině MS v příštím roce tři zástupce. Jakub Kornfeil pojede ve třídě Moto3 a Abraham bude pokračovat v MotoGP, kde bude mít nově k dispozici motocykl typu CRT. Oproti továrním motocyklům slabší stroj nasazuje i tým IodaRacing.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist