Fotbalový Baník Ostrava dusí rostoucí dluhy, které podle posledních zpráv dosahují až 160 milionů korun. Klub proto může mít vážné problémy se získáním profesionální licence na příští sezonu. Podle deníku Insider předseda představenstva klubu Petr Šafarčík připustil, že pokud Baníku nepomůže město, může se slezský klub dostat do problémů.
Ostravský klub má dlouhodobé problémy. Někdejší proslulá líheň talentů finančně skomírá a ani měnící se řada vlastníků zatím nedokázala postavit klub na nohy. Mistr z ročníku 2003/04 měl několik sezon v čele sportovního podnikatele Tomáše Peteru, který klub odprodal v únoru 2012. Současné vedení v čele s Šafarčíkem zatím recept stále ještě hledá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










