Ostravská léčba Martinem Pulpitem ze začátku fungovala. Známý bouřlivák převzal mužstvo loni v listopadu, naučil ho vyhrávat a na začátku jara s ním poskočil do klidnějších ligových bod. Teď je ale zase vše jinak. Ostravský tým je ve hře o sestup namočený až po uši a fanoušci klubu tuší, že se bude opakovat loňská sezona, ve které se Baník zachránil na poslední chvíli.
Po příchodu Pulpita sice ostravský tým výrazně vylepšil defenzivní činnost, nebývale se ale trápí v útoku. V zápasech s Olomoucí, Libercem, Mladou Boleslaví a Spartou vyšel střelecky naprázdno. V posledních třech zápasech navíc skoro vůbec neohrozil soupeřovu branku. Naposledy se ostravští fotbalisté prosadili v 19. kole, kdy na Bazalech přivítali Hradec Králové. Milan Baroš tehdy v 54. minutě dovršil první hattrick v Gambrinus lize. Od té doby Baník na gól čeká, nelichotivá série se prodloužila už na 396 minut.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






