Švédsko se letos snažilo, aby nedošlo k diváckému fiasku jako loni a už před měsícem se v televizi ve stanicích metra i na ulicích v centru Stockholmu objevily reklamy propagující hokejové MS. Legendy místního hokeje jako Peter Forsberg, Mats Sundin a Niklas Lidström se stali patrony méně atraktivních zápasů s cílem přilákat diváky do ochozů. Navíc měli fond lístků, které mohli rozdat těm, kteří si o ně řekli, zejména hokejovým třídám. A podle prvních pohledů do nitra haly Globen při pátečních zápasech se to snad i podařilo.

Švédsko je úspěšná hokejová země z vrcholných světových akcí vozí pravidelně medaile a všichni mimo Švédsko se proto loni divili, jak to, že Švédy hokej tolik nezajímá, nechodí na zápasy...

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se