Česká hokejová reprezentace vstoupila do mistrovství světa stejně jako před rokem. V prvním zápase vyhrála nad papírově slabším soupeřem 2:0 a o den později prohrála s domácím Švédskem. Podle kapitána týmu Jiřího Novotného ale není důvod panikařit, nejdůležitější je připravit se na čtvrtfinále. A na to mají Češi ještě pět zápasů.

"Nevěsíme hlavy. Další zápas nás čeká v pondělí. Sobotní utkání si probereme, řekneme si k tomu něco, ale jdeme dále. Je to ale pro nás ponaučení, že musíme zabrat více," řekl Novotný po prohře 1:2 se Švédskem. Stejně jako před rokem se podle něj potvrdilo, že reprezentace má na MS pomalejší rozjezd. "I když jsme si to v kabině říkali a chtěli jsme začít (proti Švédsku) aktivně, tak se nám to nepovedlo," uvedl.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se