Česká hokejová reprezentace vstoupila do mistrovství světa stejně jako před rokem. V prvním zápase vyhrála nad papírově slabším soupeřem 2:0 a o den později prohrála s domácím Švédskem. Podle kapitána týmu Jiřího Novotného ale není důvod panikařit, nejdůležitější je připravit se na čtvrtfinále. A na to mají Češi ještě pět zápasů.
"Nevěsíme hlavy. Další zápas nás čeká v pondělí. Sobotní utkání si probereme, řekneme si k tomu něco, ale jdeme dále. Je to ale pro nás ponaučení, že musíme zabrat více," řekl Novotný po prohře 1:2 se Švédskem. Stejně jako před rokem se podle něj potvrdilo, že reprezentace má na MS pomalejší rozjezd. "I když jsme si to v kabině říkali a chtěli jsme začít (proti Švédsku) aktivně, tak se nám to nepovedlo," uvedl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





