V době, kdy se trenéři mění po pár nepovedených zápasech, působí Alex Ferguson jako dinosaurus. Na lavičce Manchsteru United vydržel téměř 27 let. Faktem je, že jeho šéfové moc důvodů ho vyměnit neměli - třináctkrát vyhrál Premier League a uspěl i v Lize mistrů.

"O odchodu jsem dlouho přemýšlel a to rozhodování nebylo lehké. Ale nastal ten pravý čas," uvedl skotský trenér v prohlášení na klubovém webu. Ferguson už nebude trénovat první tým, ale klub zcela neopustí. Má se stát ředitelem a ambasadorem United. Poslední zápa na lavičce ho čeká 19. května v posledním kole proti West Bromwichi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se