Je pravda, že Švédové jsou otužilým národem, a když se teplota vyšplhá až k patnáctce, už to v podstatě považují za léto. Jakmile se teploměr přehoupne přes desítku v plusu a sluneční paprsky zašimrají ty pravé seveřany na nosech, okamžitě se rozesadí na zahrádkách pohostinských zařízení a jemně prokřehlí si užívají odpolední siestu. Většinou pijí ledovou kávu…

Jejich vnímání zimy je prostě od středoevropanů odlišné. Neříkám, že včerejší sluneční svit nebyl intenzivní, ale když jsme v parku za halou Globen spatřili s Davidem Pospíšilem na trávníku vyvaleného místního obyvatele na dece v plavkách, připadalo nám to přece jen tak trochu přitažené za vlasy.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se