Je pravda, že Švédové jsou otužilým národem, a když se teplota vyšplhá až k patnáctce, už to v podstatě považují za léto. Jakmile se teploměr přehoupne přes desítku v plusu a sluneční paprsky zašimrají ty pravé seveřany na nosech, okamžitě se rozesadí na zahrádkách pohostinských zařízení a jemně prokřehlí si užívají odpolední siestu. Většinou pijí ledovou kávu…
Jejich vnímání zimy je prostě od středoevropanů odlišné. Neříkám, že včerejší sluneční svit nebyl intenzivní, ale když jsme v parku za halou Globen spatřili s Davidem Pospíšilem na trávníku vyvaleného místního obyvatele na dece v plavkách, připadalo nám to přece jen tak trochu přitažené za vlasy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






