Loni kapitán týmu, letos "mesiáš" na poslední chvíli. Takový úkol čeká Tomáše Plekance. Jeho Montrealu koncem týdne skončila sezona a český "šikula", který má za sebou dobrý rok, jak během výluky NHL na Kladně, tak v týmu Canadiens, už je ve Stockholmu, aby pozvedl zatím malátný výkon českého týmu na turnaji.
Nedělní zápas proti Kanadě sledoval Plekanec z tribuny haly Globen a studoval českou hru. "Kluci hráli výborně, tlačili se do branky, bylo vidět, že se tlačí na gól," chválil pak Plekanec ve studiu České televize své, jak doufal brzké spoluhráče. Pak s nimi sledoval, jak dopadne zápas Švýcarů s Nory. Pokud by v zápase s Nory už nemělo o nic jít, Plekanec by těžko nastoupil.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










