Domácí tým vyhrál hokejové mistrovství světa naposledy v roce 1986. Asi nikoho nepřekvapí, že to byl někdejší Sovětský svaz v Moskvě. Letos šance ještě existuje. Švédové si ji zasloužili trpělivým odrážením kanadských výpadů a teď musejí blahořečit svého gólmana Jhonase Enrotha, protože jestli by si někdo zasloužil mimořádné odměny za práci navíc v tomhle zápase, tak to byl právě on.
Pro finálovou fázi světového šampionátu je jen dobře, že se přes čtvrtfinále přehoupl právě domácí tým. Včera jsem si konečně v Globenu připadal jako na hokeji. Nebylo sice vyprodáno, ale atmosféra si zasloužila označení hokejová. Je pravda, že pořadatelé pro to udělali maximum.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






