Domácí tým vyhrál hokejové mistrovství světa naposledy v roce 1986. Asi nikoho nepřekvapí, že to byl někdejší Sovětský svaz v Moskvě. Letos šance ještě existuje. Švédové si ji zasloužili trpělivým odrážením kanadských výpadů a teď musejí blahořečit svého gólmana Jhonase Enrotha, protože jestli by si někdo zasloužil mimořádné odměny za práci navíc v tomhle zápase, tak to byl právě on.

Pro finálovou fázi světového šampionátu je jen dobře, že se přes čtvrtfinále přehoupl právě domácí tým. Včera jsem si konečně v Globenu připadal jako na hokeji. Nebylo sice vyprodáno, ale atmosféra si zasloužila označení hokejová. Je pravda, že pořadatelé pro to udělali maximum. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se