Bronzové medaile na hokejovém mistrovství světa získali reprezentanti USA, kteří ve Stockholmu v souboji o 3. místo porazili Finsko 3:2 po samostatných nájezdech. O první americkou medaili od šampionátu v Praze a Ostravě v roce 2004, kdy zámořský tým vybojoval rovněž bronz, rozhodl útočník Alex Galchenyuk.
Američané dokázali velmi rychle hodit za hlavu zklamání ze semifinálové porážky se Švýcary. Ihned se usadili v útočném pásmu a jejich nápor vyvrcholil už po 58 sekundách, kdy se proti brankáři Raantovi rychlým blafákem do bekhendu prosadil Smith.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










