Bronzové medaile na hokejovém mistrovství světa získali reprezentanti USA, kteří ve Stockholmu v souboji o 3. místo porazili Finsko 3:2 po samostatných nájezdech. O první americkou medaili od šampionátu v Praze a Ostravě v roce 2004, kdy zámořský tým vybojoval rovněž bronz, rozhodl útočník Alex Galchenyuk.

Američané dokázali velmi rychle hodit za hlavu zklamání ze semifinálové porážky se Švýcary. Ihned se usadili v útočném pásmu a jejich nápor vyvrcholil už po 58 sekundách, kdy se proti brankáři Raantovi rychlým blafákem do bekhendu prosadil Smith.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se