Rozlézají se jako mor. I šéf českého fotbalu Miroslav Pelta tvrdí, že fotbalovému vedení přerůstají přes hlavu, ale nic s tím nezmůže. Tuzemský fotbal požírá moc rozhodčích, ať už bývalých nebo stále aktivních, a se všemi hýbe, jak se mu zlíbí, Roman Berbr, rovněž bývalý prvoligový sudí, který si svůj vliv soustavně buduje řadu let.

„Fenomén rozhodčích je neskutečný. Problém je, že rozhodčí jsou organizovaná skupina. Roman (Berbr) do toho dal dvacetiletou, sofistikovanou práci a pracuje s rozhodčími po celých Čechách,“ řekl Pelta ve svém čtvrtečním vystoupení na Radiožurnálu. Ničím překvapivým tak není jeho konstatování, že bez hlasů Berbrových lidí se neobejde nikdo na valné hromadě, která fotbalovou asociaci v sobotu čeká.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se