Tomáš Berdych, poslední český zástupce ve dvouhře slavného grandslamového turnaje ve Wimbledonu, nešel do utkání s Novakem Djokovičem jako favorit. Se srbským sympaťákem prohrál třináct z patnácti utkání, na travnatém povrchu s ním ale držel bilanci 1:0. Patřilo mu i poslední vítězství, když Djokoviče letos porazil na římské antuce.
Djokovič je v Londýně ve skvělé formě a cestou do čtvrtfinále ještě neztratil ani set. "Hraju na trávě lépe než před dvěma lety, když jsem tu získal titul. Jsem světová jednička a nemám o svoji hru strach," řekl první hráč světa.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






