Každý řádek v základním zobrazení představuje jednu skupinu diagnóz podle klasifikace OECD. Na prvním místě vidíte průměrný roční počet hospitalizací v celé republice. Modré sloupečky vedle ukazují, zda nemocných přibývá, nebo ubývá. Mapka pak znázorňuje počet hospitalizací ve všech krajích přepočtený na 100 tisíc obyvatel. Temně rudá znamená nejvíc pacientů, žlutá signalizuje nejvzácnější výskyt.

Každou skupinu nemocí můžete rozkliknout a prohlédnout si všechny diagnózy, které do ní patří. Zjistíte tak například, že vůbec nejčastější konkrétní "diagnózou", kvůli níž obyvatelé ČR pobývají v nemocnici, je porod dítěte: v průměru 95 tisíc hospitalizací ročně. 73 tisíc připadá na spontánní porody jediného dítěte, dvaadvacet tisíc na komplikovanější případy shrnuté v kolonce Ostatní porody. 

Kategorie nemocí, které si chcete prohlédnout podrobněji, můžete vybírat také v rozbalovacím menu vpravo nahoře. Tamtéž lze zapnout filtry a prohlížet si údaje platné jen pro vybrané pohlaví nebo věkovou kategorii.

Proč pobývají v nemocnicích vaši vrstevníci

Zdroj dat: Ministerstvo zdravotnictví