Nebýt Jana Železného, oštěpař Vítězslav Veselý by už třeba dávno nesoutěžil. Čerstvý mistr světa měl totiž v roce 2003 tak vážné problémy s loktem, že od svých dvaceti let tři sezony v podstatě neházel a takřka ukončil kariéru.
Zachránil ho až příchod do Prahy a skutečnost, že světový rekordman Železný v roce 2006 na ME v Göteborgu ukončil bronzem svou kariéru a začal se věnovat trénování v pražské Dukle. "Bez něj bych tu nebyl," uvedl Veselý, který vyhrál na šampionátu v Moskvě prvním hodem do vzdálenosti 87,17 metru.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






