Špatný rok Rogera Federera vyvrcholil na US Open. Švýcarský tenista vypadl ve čtvrtém kole nečekaně hladce se Španělem Tommym Robredem. Bývalá světová jednička prohrála zápas ve třech setech 6:7 (3:7), 3:6 a 4:6. Po nečekané porážce mluvil o chybějícím sebevědomí. "Sebevědomí je za vším. A nehraji vyrovnaně, je to nahoru dolů," uvedl Federer.
Pětinásobný vítěz US Open Federer figuroval na letošním turnaji ve Flushing Meadows až jako sedmý nasazený, jeho soupeř byl do turnaje nasazen jako devatenáctý. Podle agentury Reuters to je poprvé za poslední desetiletí, kdy se držitel celkem 17 grandslamových titulů nedostal v New Yorku do čtvrtfinále.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






