Nastupuje nová epocha a staré struktury se hroutí. Platí to i pro fotbal, kde si nadnárodní peníze právě našly cestu do Itálie. Indonéský magnát Erick Thohir odkoupil majoritní podíl v Interu Milán a získal kontrolu nad jednou z nejslavnějších fotbalových značek v Evropě. "Inter je v dobrých rukou," prohlásil po uzavření obchodu dosavadní majitel Massimo Moratti.

Osmnáctinásobný mistr Itálie a trojnásobný vítěz Ligy mistrů se s penězi silného asijského vlastníka má zařadit vedle gigantů, jako jsou Real Madrid, Barcelona, Manchester United nebo Chelsea. Potřebuje stabilizovat ekonomiku, vylepšit zázemí, posílit kádr a postavit moderní stadion. Navíc se mu otevírá šance proniknout na asijské trhy, což je pro současné globální kluby nutností.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se