Tomáš Berdych klesl po Turnaji mistrů ve světovém tenisovém žebříčku z šestého na sedmé místo. Český daviscupový reprezentant si opět po týdnu prohodil pozici se Švýcarem Rogerem Federerem, který v Londýně postoupil do semifinále. První zůstal Španěl Rafael Nadal před srbským vítězem Turnaje mistrů Novakem Djokovičem.

Nadal zakončí rok jako světová jednička potřetí v kariéře, předtím se mu to povedlo v letech 2008 a 2010. Španělský hráč si pojistil první místo v žebříčku postupem do londýnského finále, v němž v pondělí podlehl Djokovičovi ve dvou setech. Před srbským soupeřem, kterého nyní čeká bělehradské utkání o Davisův pohár s českým týmem, má Nadal v čele náskok 920 bodů.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se