Některé firmy se proto snaží vyřešit návrat žen po mateřské dovolené v rámci benefitů - flexibilním formami práce, zaváděním finančních příspěvků na hlídání dětí, uvažují o dětských skupinách.

VÝMĚNA ZKUŠENOSTÍ

Tyto iniciativy mnohdy probíhají ve spolupráci s neziskovým sektorem. Takové bylo i setkání, které uspořádala Síť mateřských center

o. s. společně se Zentivou a. s. U kulatého stolu se sešli personalistky a personalisté ze společností Česká spořitelna, dm drogerie markt, Direct Parcel Distribution CZ, Vodafone Czech Republic, Tchibo Praha, Siemens, Plzeňský Prazdroj a představitelky Sítě MC. Vyměňovali si zkušenosti s projekty na podporu slaďování rodinného a pracovního života a především otevřeně diskutovali o diverzitě, flexibilních formách práce a dalších family friendly programech pro zaměstnance a zaměstnankyně. Došlo i na téma začleňování maminek a tatínků do pracovního procesu po rodičovské dovolené, firemní školky a alternativní způsoby pomoci s umísťováním malých dětí do předškolních zařízení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se