Velkolepé obsazení bude mít charitativní pokerový turnaj, který příští čtvrtek hostí Praha. Španělského tenistu Rafaela Nadala, který účast přislíbil už dříve, u jednoho stolu doplní také hvězdy nedávné fotbalové minulosti Ronaldo a Andrej Ševčenko. Společnost jim bude navíc dělat i někdejší slavný sjezdař Alberto Tomba. Turnaj European Poker Tour má dotaci 100 tisíc eur (asi 2,7 milionu korun).

Poker je pro Nadala, Ronalda, Ševčenka i Tombu velkým koníčkem. Zatímco fotbalový mistr světa z roku 2002 Ronaldo už na několik turnajů osobně vyrazil a zahrál si v rodné Brazílii a později také v Barceloně, Nadal je úplným nováčkem a v Praze se představí ve své první soutěži, kterou pořádá společnost PokerStars.

hvězdní hráči

RAFAEL NADAL
Disciplína: tenis
Národnost: španělská
Narozen: 3.6. 1986
Úspěchy: aktuální světová jednička ATP, 14x vítěz grandslamu, olympijský vítěz (2008)

RONALDO
Disciplína: fotbal
Národnost: brazilská
Narozen: 22.9. 1976
Kariéra: Cruzeiro, Eindhoven, Barcelona, Inter Milán, Real Madrid, AC Milán, Corinthians
Úspěchy: 2x mistr světa (1994, 2002), 2x mistr Jižní Ameriky (1997, 1999), vítěz Poháru UEFA (1998), vítěz Poháru PVP (1997), 2x držitel Zlatého míče (1997, 2002)

ANDREJ ŠEVČENKO
Disciplína: fotbal
Národnost: ukrajinská
Narozen: 29.9. 1976
Kariéra: Dynamo Kyjev, AC Milán, Chelsea, AC Milán, Dynamo Kyjev
Úspěchy: vítěz Ligy mistrů (2003), držitel Zlatého míče (2004)

ALBERTO TOMBA
Disciplína: lyžování
Národnost: italská
Narozen: 19.12. 1966
Úspěchy: 3x olympijský vítěz (1988 slalom, super-G, 1992 super-G), 2x mistr světa (1996 slalom, super-G), vítěz Světového poháru (1× velký křišťálový globus, 8× malý globus)

Aktuální světová jednička se ale těší i na setkání s Ronaldem, k němuž jako velký fotbalový fanoušek vždy vzhlížel. "Ronaldo byl pro mě vždycky hrdina a já se těším na naše střetnutí u pokerového stolu," uvedl Nadal v tiskové zprávě pořadatelů.

"Na pokeru je skvělé, že pro nás představuje společné místo pro soupeření, a navíc strategie v pokeru i sportu mají hodně společného. Proto bude zajímavé sledovat, jak Ronaldo dokáže využít své zkušenosti z fotbalu na pokerovém plátně," dodal Nadal, který k pokeru "přičichl" teprve loni a zatím si vyzkoušel pouze internetové souboje.

Brazilský střelec Ronaldo v dresu Realu MadridBraziský střelec Ronaldo v dresu Realu Madrid

Zkušený pokerový hráč Ronaldo je zvědavý, jak si proti němu povedou jeho slavní rivalové. "My všichni jsme profesionálové ve sportu, ale každý v úplně jiném odvětví. Poker je pro nás místem, kde si budeme všichni rovni," vzkázal Ronaldo.

Andrej Ševčenko (nahoře) a Alberto TombaAndrej Ševčenko jako obávaný útočník AC Milán

 

Alberto Tomba

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist