V současnosti není v motoristickém sportu jediná žena, která by mohla závodit ve formuli 1, domnívá se Christian Horner, šéf stáje Red Bull. Strůjce čtyř mistrovských titulů Sebastiana Vettela nicméně tvrdí, že by žena za volantem formule 1 byla velkým lákadlem pro diváky a nejlepším marketingovým nástrojem seriálu. Právě proto o ženy na startu stojí šéf seriálu Bernie Ecclestone.
"Kolem žen ve formuli 1 je hrozný humbuk," odpověděl Horner na otázku britského deníku Telegraph. "Mít ženu, která závodí ve formuli 1, by byl nejlepší marketingový tah. Neříkám, že se to jednou nestane, ale momentálně není žádná, která by to zvládla," uvedl zkušený manažer dále.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











