Jako krutou označil plzeňský fotbalista Stanislav Tecl porážku 1:4 v Lyonu v úvodním duelu osmifinále Evropské ligy. Viktoria si podle něj za svůj výkon zasloužila lepší výsledek, scházelo jí prý ale více štěstí, které jí přálo v předchozím kole se Šachtarem Doněck.

"Myslím, že ten výsledek je pro nás trošku krutý, nebylo to na 1:4. Za první poločas jsme si zasloužili podle mého lepší výsledek. Na Šachtaru jsme si asi vybrali hodně štěstí, teď nám naopak chybělo," řekl Tecl po utkání novinářům.

Smůlu si podle něj tým vybral především při brzkém vyrovnání soupeře po rohovém kopu. "Brzy jsme vedli, ale také jsme je brzy nechali srovnat nešťastným gólem. Takové štěstí jako oni při tomto gólu Fofany jsme my neměli," litoval.

Sám měl dvě dobré příležitosti na to, aby vedení strhl zpět na stranu Plzně, proto byl sebe naštvaný. "Jednu ze svých dvou šancí jsem měl vyřešit lépe a asi by zápas vypadal jinak," tušil. "Bohužel jsem to vyřešil špatně. Při té druhé šanci gólman hodně vybíhal, stačilo trefit branku a neměl by to. Asi jsem měl počkat, až by přiběhli kluci a dávali by to do prázdné branky," uvedl sebekriticky.

Tecl si podobně jako trenér Dušan Uhrin myslí, že Lyon neměl větší kvalitu než Šachtar Doněck, který Plzeň vyřadila. Rozdíl byl však v týmovém pojetí. "Šachtar má lepší a kvalitnější kádr než Lyon. Ale ten hrál týmově. Šachtar netahal za jeden provaz jako Francouzi. To byl hlavní rozdíl," mínil Tecl.

Tuší, že v domácí odvetě se bude souboj s Lyonem těžko otáčet. "Šance na postup jsou teď minimální. Bude to hodně těžké, zvláště po jejich výkonu, kdy hráli velice dobře. Ale pokusíme se o to poprat a alespoň doma vyhrát," dodal.