David Borkovec (42) nastoupil do PwC v roce 1999, partnerem v Daňovém a právním oddělení je od roku 2010. Zaměřuje se na poskytování služeb v oblasti daně z příjmů právnických osob, zejména pro ryze české společnosti. Mezi jeho specializace patří převodní ceny, podnikové restrukturalizace a daňové aspekty mezinárodních transakcí.

David Borkovec vystudoval ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je členem Komory daňových poradců České republiky. Je rovněž členem sboru nezávislých expertů za Českou republiku pro účely sestavování poradní komise dle Úmluvy EU o řešení případů dvojího zdanění (tzv. Arbitrážní úmluva). David Borkovec je soudním znalcem v oboru daní, cel a odvodů. Byl oceněn jako nejlepší daňový poradce v České republice v oblasti převodních cen za roky 2012 a 2013.

David Borkovec je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří golf a jízda na horském kole.

Předchozí personální změny v PwC:

Marek Richter vedoucím auditorských služeb PwC, Petr Kříž se zaměří na regulace účetnictví a auditu - čtěte ZDE

Jaroslav Mitáš a Michal Stránský povedou kanceláře PwC v Brně a Ostravě - čtěte ZDE

Olga Grygier-Siddons řídící partnerkou pro střední a východní Evropu společnosti PwC - čtěte ZDE

Česká pobočka PwC Legal má nového partnera a spoluvlastníka: Michaela Mullena - čtěte ZDE

 

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist