Gian Paolo Bassi bude stát v čele vývoje budoucích produktů a technologií společnosti SOLIDWORKS, určených pro desktopová i cloudová řešení. Bude také odpovědný za spolupráci s komunitou uživatelů SOLIDWORKS.

Gian Paolo Bassi pomáhal růstu společnosti SOLIDWORKS od nástupu do Dassault Systèmes v roce 2011 jako viceprezident pro výzkum a vývoj SOLIDWORKS. Bassi vedl vývoj cloudových aplikací SOLIDWORKS Mechanical Conceptual a SOLIDWORKS Industrial Conceptual. Díky svému technickému přístupu a úzké spolupráci s více než dvěma miliony inženýrů a konstruktérů, kteří SOLIDWORKS využívají, se mu podařilo pro uživatele vytvořit intuitivní prostředí pro 3D modelování s daty uloženými online a s možností vzdáleně spolupracovat s ostatními na platformě 3DEXPERIENCE společnosti Dassault Systèmes.

Gian Paolo Bassi má ve svých 55 letech více než 25letou zkušenost s vývojem 3D, CAD a PLM softwaru. Předtím, než začal pracovat pro SOLIDWORKS, založil a vedl RIWEBB. Tam dohlížel na vývoj nových technologií pro mechanické a architektonické navrhování. Působil také jako viceprezident a technický ředitel firmy ImpactXoft, kde spoluvynalezl tři z jejích pěti patentů ve funkčním modelování.

 

Bertrand Sicot, bývalý výkonný ředitel SOLIDWORKS, se stal viceprezidentem pro prodej ve Value Solutions společnosti Dassault Systèmes. Jde o nepřímou prodejní síť pro více než 500 partnerů z 36 zemí světa. Bertrand Sicot vstoupil do SOLIDWORKS v roce 1997 jako regionální obchodní manažer pro západní Evropu a Skandinávii. Následně zastával řadu dalších vysokých obchodních pozic včetně výkonného viceprezidenta pro prodej. Bertrand má více než 20 let zkušeností s vedením obchodu v domácích i mezinárodních inženýrských firmách.