„Ruské kanceláře dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější a tamější trh je pro naše exportéry stále prioritní. Věřím, že Ludmila Brodová i Jiří Mašata budou pro české firmy se zájmem o Rusko velkým přínosem,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade.

 

Ludmila Brodová, ředitelka zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v PetrohraděLudmila Brodová začínala v podniku zahraničního obchodu Merkuria. Později působila ve firmách Rako a následně Lasselsberger, kde se zabývala exportem do Ruska. Do agentury CzechTrade přišla v roce 2004 jako vedoucí oborového týmu. Vystudovala Institut národního hospodářství Plechanova v Moskvě. Mezi její koníčky patří cestování a květiny.

 

 

Jiří Mašata, ředitel zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v MoskvěJiří Mašata od roku 1985 působil v různých organizacích spojených se zahraničním obchodem, některé zastupoval v zahraničí. Kariéru zahájil ve společnosti Intersigma a posléze zastupoval Pragoinvest na Ukrajině a krátce Škodaexport v Egyptě. V letech 1998 až 2000 zastupoval v Moskvě firmu Hamé. Od roku 2009 pak vedl útvar zemí SNS na ministerstvu průmyslu a obchodu. V zahraniční kanceláři v Moskvě působil jako její ředitel již mezi lety 2003 až 2009. Mezi jeho koníčky patří Blízký východ a cestování.