Igor Vida (48) před nástupem do Raiffeisenbank působil jako generální ředitel a předseda představenstva slovenské Tatra banky patřící rovněž do skupiny Raiffeisen. Od roku 2009 byl také prezidentem Slovenské bankovní asociace.

Kariéru v Tatra bance zahájil v roce 1992 jako vedoucí oddělení peněžních a devizových trhů. Poté působil jako ředitel odboru treasury a investičního bankovnictví. V roce 1997 se stal členem představenstva Tatra banky a od roku 2007 pak zastával pozice generálního ředitele a předsedy představenstva.

Igor Vida vystudoval Elektrotechnickou fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě a později také General Management Program na Harvard Business School. V minulosti byl mnohokrát oceněn za své manažerské dovednosti, a to např. titulem Manažer roku na Slovensku (časopis Trend, 2008), cenou HR Gold osobnost personálního managementu (2013) či oceněním nejrespektovanější CEO roku 2014 (Forbes a PwC).

Igor Vida je ženatý a má tři děti.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist