Lenka Lopatová má více než 15 let zkušeností v oblasti účetnictví a daní. Díky těmto znalostem bude mít na starost vedení komplexních poradenských zakázek pro německou klientelu. Ve své předchozí praxi ve Finanční správě se jako metodik několik let věnovala problematice převodních cen a mezinárodnímu zdaňování. Kromě práce metodika byla zodpovědná za přímou spolupráci Finančního úřadu pro Plzeňský kraj s bavorskou a saskou daňovou správou. Má bohaté zkušenosti získané z daňových kontrol zaměřených na přeshraniční obchody.

„Jsme rádi, že se Lenka stává jedním z klíčových členů našeho rostoucího týmu. Bude se věnovat velkým zakázkám jako je nastavování daňových struktur, poradenství při fúzích a akvizicích. Její příchod nám pomůže realizovat cíle, které jsme si v rámci posilování regionální přítomnosti vytyčili“, uvádí Miroslav Jandečka, řídící partner.

Lenka Lopatová je absolventkou Západočeské univerzity v Plzni, oboru Podnikové inženýrství a management. Při Institutu certifikace účetních získala certifikát IFRS specialista.